ЗНО-2019

ЗНО в 2019 році: обов'язкові предмети, зміни і доповнення

Що може змінитися в ЗНО 2019 року?
Навіть самі незначні зміни в процедурі ЗНО можуть стати неприємним сюрпризом, якщо ви дізнаєтеся про них надто пізно. Що вже говорити про кардинальні зміни, які ініціює головне екзаменаційне відомство України! Звичайно, робити висновки про конкретні інновації ми будемо на початку нового навчального року, коли комісії затвердять усі положення та інструкції, після чого їх опублікують на офіційному сайті ЗНО. Однак, завдяки виступам чиновників і їх заявами у ЗМІ, вже сьогодні можна спрогнозувати впровадження в освітню життя України низки інновацій.

1. Зменшення строків для вступу

Дане нововведення ще проходить стадію обговорення. Справа в тому, що раніше сертифікатами можна було користуватися протягом трьох років — наприклад, якщо ви здавали ЗНО в 2016 році, то могли розраховувати на отриманий бал в 20162017 і 2018 році. Пізніше сертифікати з англійської, іспанської, німецької та французької мов були зроблені одногодичными. З 2018 року вони діють у скороченому режимі, оскільки в цьому освітньому періоді була кардинально змінена процедура сертифікації іноземних мов.
На сьогоднішній день фахівці з головного органу по контролю якості знань ведуть активні дискусії з даного питання. Одні виступають за те, щоб з 2019 року всі сертифікати стали річними. Інші говорять, що після остаточного затвердження структури і змісту квитків для екзаменаційної сесії можна буде знову зробити всі сертифікати багаторазовими, щоб мати можливість вступати без повторних випробувань була у тих, хто, наприклад, пропустив рік з-за хвороби або вирішив після іспитів відслужити в армії.

2. Дворівневий іспит з іноземної мови

Вже з 2018 року учням належить здавати французька, англійська, іспанська та німецька мови на підставі нового екзаменаційного підходу – тепер квиток буде включати завдання двох рівнів складності (В1 і В2 за загальноєвропейської класифікації). Втім, в освітньому відомстві їх називають інакше – завданнями академічного і профільного рівнів.
Інновації в сфері іноземних мов назрівали вже давно – ще в 2017 році випускникам кількох шкіл Київської, Одеської та Львівської областей було запропоновано пройти пробний тест, на підставі якого Центр оцінювання знань зробив висновки про доцільність поширення такої практики на всю територію України. Ще одне нововведення в даному ЗНО – включення до квиток частини з аудіюванням (тобто перевіркою того, наскільки випускники успішно оволоділи навичками розуміння іноземної мови на слух).
Також у ЗМІ є інформація про те, що вже до 2019 року ЗНО з іноземних мов може увійти в число обов'язкових для всіх випускників. Зараз його складають тільки ті, хто навчався в профільному класі (у цьому разі відмітка йде в колонку госаттестации у випускних шкільних документах), а також школярі, яким для вступу на обрану спеціальність потрібен сертифікат з балами з іноземним мовам.

3. Скасування ЗНО по російській мові

Учням потрібно пам'ятати, що з недавніх пір цей предмет виключений із списку варіативних ЗНО – тепер іспит з нього здавати не можна. Якщо ви хотіли здати саме цей предмет – терміново змінювати плани.

4. Мінімальний прохідний бал

Нагадаємо, що ще пару років тому не здати ЗНО було просто неможливо – сертифікати видавали абсолютно всім, хто з'явився на цей вид підсумкової атестації. Новий підхід передбачає, що учень повинен набрати хоча б якийсь мінімум балів, щоб отримати відмітку на рівні «задовільно». На сьогоднішній день мінімальні бали з дисциплін ЗНО виглядають так:

• українська мова та література – 24 тестових бали з 104;

• історія України – 27 тестових балів з 94;

• математика – 11 тестових балів з 62;

• біологія – 23 тестових бали з 76;

• географія – 27 тестових балів з 92;

• хімія і фізика – мінімум 17 тестових балів з 80;

• англійська, французька, іспанська, німецька мови – 14 балів з 56 можливих

5. Можливість перевірити знання на пробному тестуванні

Вартість написання пробних тестів ЗНО з кожним роком стає все вище
Щорічно вартість участі у пробних тестах трохи підвищується. Наприклад, якщо в 2017 році можна було здавати пробне ЗНО, заплативши внесок у розмірі 120 гривень, то в 2018 він склав 129-137 гривень. Ціна демо-ЗНО залежить від регіону проживання випускників. Наприклад, менше платять одинадцятикласники з освітніх установ таких областей як Житомирська, Сумська, Полтавська, Хмельницька, харківська та Вінницька, а підвищена вартість затверджена для Одеської, Дніпровської та Київської областей країни.
Сказати, як буде змінюватися сума внеску за пробний тест у 2019 році, поки не представляється можливим. Виходячи з практики минулих років, це збільшення може виразитися 10-20 гривнями. Запис на демо-тести зазвичай починається з 10 січня і закінчується останнім січневим днем, а самі пробні ЗНО проходять за півтора місяці до дати, на яку призначений основний іспит.

«  Листопад 2018  »